Powakacyjny powrót do formy!

Ostatnie dni wakacji, a sierpień już pachnie jesienią.
Rześkie poranki i chłodne wieczory, teraz będzie tak coraz częściej.
Ale nie daj się jesiennej chandrze. Zadbaj o swoje ciało i umysł już teraz.
Przygotuj siebie na sezon jesienny. Przygotuj swoje ciało od wewnątrz na zmianę pory roku. Uodpornij się na malkontentów, brak słońca i zbliżające się wirusy.
Najlepiej zacząć od:

 • Wysypiaj się!
  7 godzin snu, to minimum z minimum, aby funkcjonować w zabieganym świecie, nie czekaj aż świat zwolni, zwolnić powinieneś Ty!

 • Jedz zdrowo i regularnie!
  Pełnowartościowe posiłki to podstawa przy zachowaniu higieny umysłu i ciała. To droga do sukcesu, aby czuć się wyglądać jak najlepiej.
  Ciężko jest porzucić stare nawyki żywieniowe, ale każdy nawyk uzależnia, więc zacznij od tych zdrowych nawyków się uzależniać, a powoli żegnaj się z podjadaniem, zajadaniem emocji, piciem dużej ilości alkoholu, objadaniem się słodyczami…
  Jeśli brak Ci samodyscypliny, skorzystaj z cateringu dietetycznego.
  Jest to najlepsza inwestycja w siebie samego.
  Pij dużo wody! Nawadniaj się, o tym pisaliśmy w poprzednim artykule, link tu:
  https://catering-pozywny.pl/2017/08/19/nawadnianie-organizmu/

 • Uprawiaj Sport!
  Przynajmniej 3 razy w tygodniu, wybierz tę aktywność fizyczną, która jest dla Ciebie najlepsza. Nie rezygnuj po pierwszych zajęciach, szukaj, zanim załapiesz bakcyla, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Obecnie Kluby Fitness mają pełną gamę zajęć od spokojniejszych form po bardzo intensywne. Na początek, wybierz trening o lekkim stopniu trudności, przez 6 pierwszych treningów, musisz przygotować ciało do regularnego wysiłku, sprawdzić co możesz, a czego lepiej się wystrzegać. A najlepiej będzie, jak przed podjęciem decyzji o stałych treningach, spotkasz się z lekarzem lub fizjoterapeutą i skonsultujesz z nim swój wybór.
 • Nie pracuj więcej, tylko mądrzej.
  W każdym obszarze swojego życia staraj się zachować balans.
  Jeśli będziesz ciągle zapracowany, w pewnym momencie okaże się, że nie jesteś już produktywny, aby dalej tworzyć i kreatywnie myśleć.
  Każdy, niezależnie od branży, potrzebuje odpoczynku. Szanuj swoje zdrowie, a Twoje Ciało oraz umysł odwdzięczy się tym samym.
 • Zachowaj Spokój. Nerwy schowaj głęboko.. Nie nakręcaj się na rzeczy, na które nie masz wpływu.  Już w Starożytności prawili o tym najwięksi myśliciele:

  “Nie niepokój się o przyszłość. Staniesz bowiem tam, gdy będzie potrzeba, uzbrojony w ten sam rozum, którego zażywasz wobec wypadków bieżących.”

  Marek Aureliusz
 • Czytaj książki!
  Jesienne wieczory, to idealny anturaż dla moli książkowych.
  Zawiń się w koc, zrób sobie gorącej herbaty i poczuj Hygge!

  Wszelkie zmiany, wprowadzaj po mało, powoli, drobnymi kroczkami.
  Sam zobaczysz, ile radości przyniosą Ci pierwsze odczuwalne, a potem zauważalne zmiany. Jesień tez może być piękna, radosna i miła.
  To wszystko zależy od Ciebie i Twojego nastawienia:)

https://media.giphy.com/media/111LSMM1ICPqBq/giphy.gif

 

Zdjęcia:
Źródło:Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *