Eko catering – bo jesteś tym, co jesz

Pewnie nie raz słyszałeś stwierdzenie, że jesteś tym, co jesz. I faktycznie liczne badania pokazują, że sposób odżywiania się ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie. Efektów nie widać jednak od razu, dlatego wiele osób przez lata myśli, że może bez żadnych konsekwencji pozwolić sobie na liczne grzeszki dietetyczne. Biologia w tym zakresie jest niestety bezwzględna. Złe traktowanie organizmu wcześniej czy później odbije się na naszym samopoczuciu. Warto przy tym wiedzieć, że odpowiednia żywność wpływa nie tylko na naszą kondycję fizyczną, ale także i na psychikę. Na szczęście mądrze dobrane posiłki mogą pomóc poradzić sobie z objawami niektórych dolegliwości nawet wtedy, gdy już się u nas pojawiły.

Właśnie dlatego staramy się, abyś zamawiając nasz eko catering zyskał coś więcej niż oszczędność czasu. Wyrobienie prawidłowych nawyków żywieniowych jest niezwykle ważne. Przykładamy do tego tak dużą wagę i wspieramy Cię w tym procesie.

Czy warto jeść ekologicznie?

Pamiętaj, że dla Twojego zdrowia ważne jest nie tylko utrzymanie odpowiedniego bilansu kalorycznego. Potrzebujesz zdrowej i zrównoważonej diety, która będzie bogata w składniki odżywcze. Niestety okazuje się, że masowo produkowane jedzenie jest coraz uboższe w te wszystkie elementy, które są Ci tak bardzo potrzebne. Odpowiedzią na to może być właśnie żywność ekologiczna.

Takie jedzenie różni się jakościowo od tego, które przeważnie dostępne jest na sklepowych półkach. Z tego też względu eko catering nie korzysta z żadnych przetworzonych produktów. Stawia natomiast na mąki z pełnego przemiału oraz bogactwo różnych olejów tłoczonych na zimno. Nie inaczej podchodzimy do kwestii mięsa oraz wędlin, które oferujemy naszym klientom. Nie kupujemy ich gotowych, lecz samodzielnie przyrządzamy. Dzięki temu nasze dania są wolne od szkodliwych, chemicznych substancji. W końcu wiemy, że odpowiednia dieta to także mniejsze ryzyko różnego rodzaju chorób oraz lepsze samopoczucie na co dzień.

Eko catering to również dbałość o środowisko

Jedzenie ekologicznie to coś więcej niż rodzaj składników, które składają się na Twoje danie. To także gotowanie z myślą o wpływie, jaki ma ono na środowisko. Właśnie z tego względu dostarczamy do naszych klientów jedzenie w ekologicznych płóciennych torbach, rezygnując tym samym z często używanych foliowych reklamówek. Jest to tylko jeden z elementów naszej polityki znanej jako „0 waste”. Chodzi o to, aby maksymalnie ograniczyć ilość śmieci produkowanych podczas przyrządzania posiłków. Oznacza to rezygnację np. z foliowych opakowań, do czego namawiamy i Ciebie.

Ponadto nasz eko catering korzysta z regionalnych produktów. Stawiamy na współpracę z małymi, lokalnymi przedsiębiorcami. Dzięki temu możesz mieć pewność, że wszystkie produkty na Twoim talerzu są świeże, nie były długo przechowywane ani przewożone. Codzienna dostawa to także brak mrożonek, a zatem maksymalne wykorzystanie wartości odżywczych, jakie może nam dać jedzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *