JABŁKA. Źródło zdrowia i witamin

 Jabłka.Królewskie owoce

Dlaczego? Dlatego, że Polska jest największym w Europie producentem jabłek.Są to owoce dostępne przez okrągły rok. Są  smaczne i zdrowe. Niskokaloryczne. Możne je zjeść jako przekąskę, właściwie wszędzie i w każdym miejscu, bez obierania, krojenia czy wydłubywania pestek.

Jabłko, jak żaden inny owoc łączy w sobie ogromne ilości witamin i składników mineralnych. Jest świetnym źródłem witaminy B i C oraz takich minerałów jak jod, potas, wapń czy żelazo. Do tego są niskokaloryczne, zawierają ok. 80% wody, a w 100 g zawiera się blisko 50 kcal. Jabłka zawierają również silne przeciwutleniacze, które obniżają poziom cholesterolu we krwi i uszczelniają naczynia krwionośne, co w efekcie hamuje rozwój miażdżycy i chorób układu krwionośnego.

Zawartość błonnika w jabłkach pozwala na regulacje poziomu cukru we krwi przez co zmiesza ryzyko nachorowania na cukrzycę typu II. Surowe jabłka ze skórką – zwłaszcza bardziej kwaskowate odmiany, mogą być spożywane przez osoby z cukrzycą.
Jabłka zawierają także dużo kwercetyny. Substancja ta pomaga chronić układ krążenia, uszczelniając naczynia krwionośne i nie dopuszczając do osadzania się blaszek miażdżycowych. Jedzenie jabłek jest zalecane też osobom cierpiącym na nadciśnienie tętnicze – częste ich spożywanie korzystnie wpływa na poprawę ciśnienia krwi. Dzięki kwercetynie jabłka mają także właściwości przeciwnowotworowe.

Spożywając przynajmniej jedno jabłko dziennie możemy wzmocnić układ nerwowy. Owoce te pomagają także organizmowi w oczyszczaniu się ze zbędnych odłogów. Jabłka również wzmacniają włosy, zęby i paznokcie. Jedną z ważniejszych zdrowotnych zalet jabłek jest to, iż znacznie poprawiają pracę żołądka oraz jelit. Często więc są skutecznym lekarstwem przy zaparciach.

Summary
 Jabłka.Królewskie owoce
Article Name
 Jabłka.Królewskie owoce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *