Detoks. Przygotuj ciało do wiosny.

Wiosenne przebudzenie ciała.

Wiosna zbliża wielkimi krokami. Budzimy się po zimie, zaczynamy więcej wychodzić na dwór, myślimy o diecie…Ale zanim zaczniemy swoją drogę ku lepszej formie psychicznej i fizycznej, warto oczyścić sie z tego, co zostawiły w nas długie zimowe wieczory.

Co to jest detoks?

Czym właściwie jest detoks?
Detoks czyli oczyszczenie organizmu z toksyn po zimie. Detoks na wiosnę przyda się każdemu, ale skąd masz wiedzieć czy w Twoim organizmie jest nadmiar toksyn?

Otóż jeśli masz problemy z koncentracją, zasypianiem, czujesz się przemęczona, Twoje paznokcie są łamliwe, a włosy matowe, zaś skóra nie wygląda zdrowo, to przydałoby Ci się porządne oczyszczanie.

Kiedy jest dobry czas na detoks?

Wiosna to doskonały czas na przeprowadzenie “wiosennych porządków” nie tylko w naszym domu,  ale przede wszystkim w naszym ciele! Wraz z nadejściem pierwszych promieni słonecznych, odczuwamy przypływ energii i chęć do działania. Mamy w sobie więcej motywacji i determinacji. Dłużej wytrzymujemy w swoich postanowieniach.

Jesli detoks to jaki?

Internet zasypuje nas różnymi przepisami na oczyszczanie organizmu.
Od kilkudniowych głodówek, przez stosowanie produktów aptecznych, po monodiety….
Jaka dieta detoksykująca byłaby najlepsza? Na to pytanie warto odpowiedzieć sobie całkiem szczerze. Wszystko jest kwestią indywidualną.
Zalezy od naszego samopoczucia. Jeśli wiesz, że na samych sokach nie wytrwasz przez 3-5 dni, to nie zmuszaj się do tego typu “głodówki”.

Jeśli oczyszczasz się po raz pierwszy, zacznij od łagodnego detoksu, w którym eliminujesz najbardziej szkodliwe produkty zawierające cukier, tłuszcz, pszenicę. Wybierz dietę owocowo-warzywną.

Jeśli jednak, jesteś w stanie wytrwac co najmniej 3 dni, na płynnych produktach, spróbuj z sokami lub zupami. Są pożywne, bogate w wiele witamin i mikroelementów.

Możesz też zrobić sobie detoks jaglany, z posiłkami na bazie kaszy jaglanej, która super oczyszcza i odkwasza.

Polcamy Ci także, detoks z zielonymi koktajlami. Smaczna bomba witaminowa, urozmaici Twoje menu i doda Ci energii.

Po takim kilkudniowym detoksie, na pewno będziesz chciała na stałe wprowadzić posiłki, które na początku mogły wydawać się starszne, a wcale  w efekcie były całkiem smaczne.  Ale pamiętaj, po oczyszczaniu warto zachować jak najdłużej porządek wewnątrz siebie, aby to co na zewnątrz wynikało z środka. Zdrowa skóra i paznockie, to efekt odpowiedniej odporności i mnóstwa witamin, które potrzebuje nasze ciało. Moc energii dadzą nam owoce i warzywa.

Najpier oczyszanie, a potem zdrowa, zbilansowana dieta połąvczona z treningami dobranymi do Twoich potrzeb. Oto przepis na wejście lekkim krokiem w wiosenną aurę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *