FAQ – czyli najczęściej zadawane pytania

Spis treści

1. Oferta

1.1    Dlaczego powinienem wybrać dietę Piu Piu?
1.2    Mam problem z wyborem odpowiedniej diety, co zrobić?
1.3   Czy moje posiłki będą pozbawione produktów wskazanych przeze mnie jako nielubiane?
1.4    Co zrobić jeśli nie zamierzam tracić na wadze, po prostu nie mam czasu gotować?
1.5    Mam silną alergię na gluten. Czy mogę mieć pewność, że posiłki bezglutenowe są przygotowywane w bezpieczny dla mnie sposób?
1.6    Czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania Waszej diety przez kobiety ciężarne i karmiące?
1.7    Skąd mogę wiedzieć które posiłki są przeznaczone do podgrzania a które nie?
1.8    Dlaczego nie mogę zamówić diety poniżej 1200 kcal?

2. Dieta

2.1   Kiedy będę wiedział, że czas zmienić dietę odchudzającą na taką, dzięki której utrzymam wagę?
2.2    Czy oprócz posiłków dostarczonych przez Was mogę jeść coś pomiędzy?
2.3    Czy mogę zamienić kolejność posiłków w diecie?
2.4   Co powinienem pić w trakcie stosowania Waszej diety? Jak wygląda sytuacja z alkoholem?
2.5    Co wobec tego z napojami takimi jak kawa czy soki? Mogę bez problemu pić je do posiłków?
2.6    Czy po skończeniu Waszej diety znów przytyję?

3. Zamówienie i dostawa

3.1    Jak duży jest zakres wyboru godziny dostawy? Zaczynam pracę bardzo wcześnie i boję się, że nie zdążę odebrać posiłków.
3.2    Czy możliwa jest zmiana miejsca lub czasu dostawy?
3.3    Czy przed podjęciem ostatecznej decyzji mogę wypróbować Waszą dietę?

4. Alergeny

OFERTA

1.1    Dlaczego powinienem wybrać dietę Piu Piu?


Nie jesteśmy jedynie firmą – Piu Piu tworzą pasjonaci zdrowego trybu życia, dobrego odżywiania i sztuki kulinarnej. Nasze posiłki przygotowujemy na bazie unikalnych receptur,  dbając o zróżnicowanie dań i pełnię smaków. Dzięki lokalnemu rynkowi działania możemy całkowicie kontrolować jakość naszych dań dobierając jedynie sprawdzone produkty, z których sami tworzymy pełnowartościowe posiłki. Proponowane przez nas diety uwzględniają zapotrzebowanie kaloryczne, alergie, stan zdrowia, wyznaczony cel a także indywidualne preferencje smakowe. Zapewniamy także bezpłatne konsultacje z naszym specjalistą do spraw żywienia, który pomoże wybrać odpowiednią dietę i służy radą. Wiedząc też jak ciężko czasem znaleźć choć chwilę wolnego wśród obowiązków oferujemy codzienną dostawę do domu czy do pracy pozwalając zaoszczędzić kilka cennych chwil dla siebie.

1.2    Mam problem z wyborem odpowiedniej diety, co zrobić?

Skorzystaj bezpłatnie z porady naszego specjalisty do spraw żywienia. Na podstawie Twojego wieku, płci, aktywności fizycznej i wywiadu żywieniowego pomoże Ci zdecydować, którą z naszych propozycji wybrać.

1.3    Czy moje posiłki będą pozbawione produktów wskazanych przeze mnie jako nielubiane?

Bierzemy oczywiście pod uwagę Twoje wskazówki i robimy wszystko aby wskazane produkty możliwie najrzadziej lub wcale nie pojawiały się w diecie. Staramy się jak najlepiej dopasować dietę do Twoich oczekiwań, ze względu na możliwości nie możemy jednak pozwolić na nieograniczoną ilość wykluczonych produktów.

1.4    Co zrobić jeśli nie zamierzam tracić na wadze, po prostu nie mam czasu gotować?

Słowo ,,dieta” kojarzy się wielu osobom z odchudzaniem – niesłusznie. Celem diety nie musi być wcale redukcja dodatkowych kilogramów.  Dieta jest sposobem odżywiania i wyróżnia się kilka jej rodzajów, między innymi sportową, leczniczą, bezglutenową czy wegetariańską. Jeśli chcesz utrzymać swoją wagę na obecnym poziomie to świetnie  – wybierz odpowiednią kaloryczność a my zapewnimy Ci codzienny zestaw zbilansowanych pysznych posiłków, dzięki czemu zyskasz zdrowie, energię i czas.

1.5    Mam silną alergię na gluten. Czy mogę mieć pewność, że posiłki bezglutenowe są przygotowywane w bezpieczny dla mnie sposób?

Oferowana przez nas dieta bezglutenowa składa się z posiłków nie zawierających glutenu. Niestety ze względu na ograniczone miejsce, w którym przygotowujemy dania nie jesteśmy w stanie zapewnić zupełnego odizolowania jedzenia od produktów go zawierających. Dlatego też nasza dieta jest propozycją dla wszystkich, którzy chcą ograniczyć spożycie glutenu ze względów zdrowotnych lub uczulenie jest stosunkowo niewielkie. Jeśli Twoja alergia jest silna to niestety na obecny moment nie jesteśmy w stanie zapewnić Ci całkowitego bezpieczeństwa.

1.6    Czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania Waszej diety przez kobiety ciężarne i karmiące?

Odpowiednia dieta jest niezwykle w przypadku kobiet w ciąży, podobnie w przypadku kobiet karmiących. Od właściwego odżywiania zależy rozwój dziecka w trakcie ciąży a także już po urodzeniu, co decyduje o całym jego późniejszym życiu. Nasze diety zawierają wszystkie potrzebne składniki odżywcze, dzięki którym zapewniają odpowiednie dzienne zapotrzebowanie zarówno matce jak i dziecku.


1.7    Skąd mogę wiedzieć które posiłki są przeznaczone do podgrzania a które nie?

Większość przygotowywanych przez nas posiłków można spożywać zarówno na zimno jak i na ciepło – wedle upodobań. Aby sprostać Waszym oczekiwaniom już wkrótce wprowadzimy system symboli, które podpowiedzą które z dań warto podgrzać.

1.8 Dlaczego nie mogę zamówić diety poniżej 1200 kcal?

Dieta poniżej 1200 kcal nie jest w stanie zapewnić organizmowi energii potrzebnej do prawidłowego funkcjonowania.  Kiedy brakuje kalorii organizm włącza ,,tryb oszczędnościowy” objawiający się odkładaniem tkanki tłuszczowej i pobieraniem energii z mięśni. Wbrew pozorom ciało zamiast chudnąć jedynie staje się zwiotczałe, nastrój drastycznie się obniża, człowiek staje się wciąż zmęczony i zaczyna powodować komplikacje. Dlatego dieta 1200 kcal jest absolutnym minimum do prawidłowej pracy organizmu.

DIETA

2.1    Kiedy będę wiedział, że czas zmienić dietę odchudzającą na taką, dzięki której utrzymam wagę?

Gdy osiągniesz swój cel w postaci upragnionej wagi należy przejść do etapu utrzymywania jej na stałym poziomie. W tym celu najlepiej skonsultować się z naszym specjalistą żywieniowym i razem ustalić nową kaloryczność diety.

2.2    Czy oprócz posiłków dostarczonych przez Was mogę jeść coś pomiędzy?

Nie, zestaw który od nas otrzymujesz zawiera idealnie dobraną ilość posiłków jak również sumę potrzebnych wartości odżywczych. Jeśli zaczynasz od diety redukcyjnej na początku możesz odczuwać delikatne uczucie głodu jednak minie ono po kilku dniach. W tym czasie zamiast przekąsek wypijaj szklankę wody.

2.3    Czy mogę zamienić kolejność posiłków w diecie?

Przyjęto, że nie powinno się zmieniać kolejności posiłków. Wynika to ze zróżnicowanego zapotrzebowania na kalorie i zbilansowania wartości odżywczych w określonych porach dnia. Bardzo ważne jest również zachowanie odpowiedniego czasu pomiędzy posiłkami – najlepiej około trzy godziny. Śniadanie należy spożyć do godziny po obudzenia zaś ostatni posiłek około dwie godziny przed zaśnięciem. Zbyt wczesna kolacja również nie jest dobrym rozwiązaniem gdyż nocą organizm także potrzebuje energii do funkcjonowania.

2.4    Co powinienem pić w trakcie stosowania Waszej diety? Jak wygląda sytuacja z alkoholem?

Podstawą absolutnie każdej diety jest wypijanie około 2 litrów wody mineralnej dziennie. Jest ona niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu a bardzo często lekceważy się ten fakt. Oprócz tego możesz uzupełnić dietę herbatami. Niewskazane jest picie alkoholu czy mocnej kawy, która prowadzi do odwodnienia organizmu.


2.5    Czy po skończeniu Waszej diety znów przytyję?

Celem naszej diety jest zmiana podejścia do żywienia – zrozumienie, że nie należy tylko jeść aby zabić głód tylko odżywiać się, aby dostarczyć organizmowi potrzebnych wartości odżywczych. Szybko przyzwyczaisz się do zdrowego regularnego jedzenia dzięki czemu funkcjonowanie w ten sposób stanie się całkiem naturalne. To od Ciebie zależy w jaki sposób wykorzystasz swoją nową wiedzę i nawyki żywieniowe.

2.5    Co wobec tego z napojami takimi jak kawa czy soki? Mogę bez problemu pić je do posiłków?

Zdecydowanie należy wykluczyć z diety kupne soki pełne konserwantów. Inaczej sprawa ma się ze świeżo wyciskanymi sokami bez dodatków – należy jednak pamiętać, że i one nie są pozbawione całkiem kalorii. Z kawy także najlepiej zrezygnować zastępując ją zieloną herbatą lub yerba mate, jeśli jednak nie wyobrażasz sobie dnia bez niej najmniej inwazyjne dla organizmu będzie wypicie jej tuż po posiłku. Głównym napojem musi być jednak woda – co najmniej 2 litry dziennie.

ZAMÓWIENIE I DOSTAWA

3.1    Jak duży jest zakres wyboru godziny dostawy? Zaczynam pracę bardzo wcześnie i boję się, że nie zdążę odebrać posiłków.

Jedzenie opuszcza progi naszej kuchni z samego rana także nawet najwcześniejsze pory nie powinny być problemem. Ponadto oferujemy także opcję dostawy wieczorem dnia poprzedniego. W ten sposób bez zbędnego stresu rano zestaw będzie już na Ciebie czekał. Jeśli Twoja sytuacja jest bardziej skomplikowana skontaktuj się z nami – znajdziemy rozwiązanie.

3.2    Czy możliwa jest zmiana miejsca lub czasu dostawy?Ciasto bananowe

Zmiana miejsca dostawy nie jest dla nas problemem – wystarczy, że odpowiednio wcześniej nas o tym poinformujesz. Jeśli chodzi o czas również jest możliwa zmiana w granicach godzin, które proponujemy.

3.3    Czy przed podjęciem ostatecznej decyzji mogę wypróbować Waszą dietę?

Jak najbardziej, w tym celu należy wybrać przy zamówieniu opcję ,,Okres próbny”. Ponadto proponujemy też zastanowić się nad promocyjną ofertą pełnego zestawu wraz z dostawą przez 5 dni w cenie 199zł.

ALERGENY

 

1. Zboża zawierające gluten (tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich szczepy hubrydowe) i produkty pochodne

2. Skorupiaki i produkty pochodne

3. Jajka i produkty pochodne

4. Ryby i produkty pochodne

5. Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne

6. Soja i produkty pochodne

7. Mleko i produkty pochodne

8. Orzechy tj. migdały (Amygdalus communis L), orzechy laskowe (Corylus avellana), orzechy włoskie (Juglans regia), nerkowce (Anacardium occidentale), orzechy pekan (Carya illinoiesis/Wangenh/K.Koch), orzechy brazylijskie (Bertholletia exelsa), pistacje (Pistacia vera), orzechy makadamie lub orzechy Queensland (Macadamia ternifolia) i produkty pochodne

9. Seler zwyczajny i produkty pochodne

10. Gorczyca i produkty pochodne

11. Nasiona sezamu i produkty pochodne

12. Dwutlenek siarki i siarczyny w stężeniach powyżej 10 mg/kg lub 10 mg/l w przeliczeniu na SO2

13. Łubin i produkty pochodne

14. Mięczaki i produkty pochodne