Jak to robimy?

JAK DO NAS DOTARŁEŚ?

Zostałeś zachęcony zdjęciami przysmaków na naszym faceboookowym profilu? Trafiłeś na prowadzonego przez nas bloga? Zobaczyłeś gdzieś przez przypadek logo Piu Piu czy też zostaliśmy Ci poleceni przez zadowolonych znajomych więc postanowiłeś sprawdzić co mamy do zaoferowania?

Nieistotne jak – niezmiernie cieszymy się, że z nami jesteś. Nie chcemy traktować Cię jedynie jako Klienta , chcemy abyś czuł się częścią Piu Piu. Dlatego też, aby się lepiej poznać w poniższym wpisie opowiemy Ci w jaki sposób działa nasza firma.

Laptop z formularzem kontaktowym

ZAMÓWIENIE

Zamówienie możesz złożyć przez naszą stronę internetową lub telefonicznie. Bez względu na to którą opcję wybierzesz możesz spodziewać się rozmowy z Arturem. Porozmawia z Tobą o wybranej diecie, dopyta o szczegóły, odpowie na nurtujące pytania  a przede wszystkim lepiej Cię pozna.

A co jeśli masz kłopot z samodzielnym wybraniem odpowiedniej dla siebie diety? Wówczas sztafetę przejmuje Paweł – współpracujący z nami specjalista do spraw żywienia. Pobierze on Twoje wymiary ciała, wysłucha oczekiwań i celów, weźmie pod uwagę ograniczenia i na tej podstawie wyznaczy odpowiednią kaloryczność i podział makroskładników. Konsultacja z naszym specjalistą odbywa się podczas osobistego spotkania lub w trybie online także jedyne co musisz zrobić to znaleźć wolną chwilę.

 

MENU

Dbając o to aby wszystkie nasze posiłki były przygotowywane na bieżąco i ze świeżych składników potrzebujemy dwóch dni do realizacji Twojego pierwszego zestawu. Menu , a więc wszystko co w nim znajdziesz, ustalamy co tydzień. Ułożoną dietę konsultujemy z pracownikami kuchni, razem zastanawiamy się jak optymalnie dobrać makroskładniki jednocześnie serwując też ucztę dla podniebienia.


Jak często zdarzyło Ci się jeść trzeci dzień z rzędu tą samą zupę lub z niechętnym grymasem odgrzewać obiad z przedwczoraj? Dbając o różnorodność w jadłospisie pilnujemy aby posiłki nie powtarzały się aż przez pięć tygodni. Dieta pudełkowa także powinna zaskakiwać. Nie cierpimy nudy na talerzu tak samo jak Ty 😉

Produkty spożywcze na stole w kuchni

Kuchnia Piu Piu

PIU PIU OD KUCHNI

Co wieczór podliczamy informacje na temat kalorii i składu potraw dla każdego zamówienia i przekazujemy je do kuchni. Następnego ranka już od 8 rano rozpoczyna się szykowanie dla Was posiłków. Na pierwszy ogień idą chleby i inne pieczywo autorstwa pani Lili i pani Małgosi. Potrafią one wyczarować 10 różnych rodzajów chlebów, a wśród nich: chlebek jaglany, dyniowy, migdałowy, chleb kokosowy, białkowy, gryczany czy też krakersy sezamowe. Zdarza się, że jednego dnia wypiekane są nawet trzy różne warianty.


W rządzonym przez nich kuchennym królestwie nie znajdziecie zwykłego taniego oleju znanego ze sklepowych półek. Szafki uginają się pod ciężarem blisko dziesięciu rodzajów tłuszczów roślinnych: oleju kokosowego, oleju sezamowego, migdałowego, oleju z czarnuszki, oleju z orzechów włoskich, oleju z dyni, oliwy, oleju rzepakowego i lnianego. Każdy z nich jest tłoczony na zimno. 


W trosce o Wasze zdrowie w każdej potrawie, również w ciastach, cukier zastępujemy jego najzdrowszym zamiennikiem – erytrolem. Ponadto wszystkie ciasta oraz chleby w naszym menu  robione są z mąk bezglutenowych, pozbawione oczyszczonej pszenicy czy żyta.

CO DALEJ?

Gdy wszystkie posiłki są już gotowe nadchodzi czas na kolejny etap – porcjowanie. Jest to jeden z najważniejszych ale i najbardziej czasochłonnych etapów naszej pracy. Polega na rozdzielaniu jedzenia do pudełek na podstawie nie tylko kaloryczności ale też zawartości makroskładników czyli białka, węglowodanów i tłuszczów.

Zdrowa dieta to nie wszystko. Wielokrotnie podkreślamy, że chcemy być czymś wiecej niż tylko kolejną firmą cateringową. Zależy nam na popularyzowaniu zdrowego stylu życia i budowaniu społeczności skupionej wokół podobnych wartości .

Wychodząc z takich założeń bardzo ważne jest dla nas to skąd bierzemy produkty. Stawiamy więc na małe gospodarstwa i lokalnych przedsiębiorców. To u nich zaopatrzamy się w oleje, mąki, świeże warzywa i owoce. Nie wyobrażamy sobie korzystania z mrożonek – codzienne dostawy są dla nas normą

Używamy jedynie mięsa, które zostało przetworzone przez nas. Nie stosujemy wyrobów takich jak wędliny, kiełbasy czy szynki. Czy też chodzi o obiad czy po prostu mięso na kanapkę – zawsze jest to pieczeń własnej produkcji.

Słyszałeś kiedyś o nurcie ,,0 waste”? To kolejny sposób w jaki dbamy o środowisko realizując nasze idee. Polega on na maksymalnym zminimalizowaniu ilości śmieci w całym procesie produkcji. Co to oznacza? Że na próżno szukać w naszej kuchni stosu opakowań, folii i plastiku – tylko niezbędne minimum. A wszystko w trosce o naturę :).

Zaplecze Piu Piu

Torba Piu Piu pod drzwiami

POD SAME DRZWI

Zapakowane zestawy czekają już tylko na to, aby znaleźć się u Was. Kiedy? To zależy od Ciebie. Masz do wyboru opcję dostawy porannej lub wieczorem dnia poprzedniego. Nie musisz martwić się o to, że wychodzisz z domu zbyt wcześnie – nasi kierowcy działający w różnych dzielnicach kursują po mieście już od godziny 4 nad ranem. Bez obaw, nie będą Cię budzili dzwonkiem o tak barbarzyńskiej porze. Zostawią cichutko zestaw pod drzwiami abyś zaraz po przebudzeniu mógł uraczyć się pysznym śniadankiem.


Niezwykle ważna jest dla nas Twoja opinia. Po pierwszym okresie próbnym odezwiemy się do Ciebie prosząc o komentarz na temat Piu Piu. Staramy się też być na bieżąco z tym, które potrawy Ci smakują, a które mniej. Dlatego nie bój się wyrażać swojej opinii i poddawać pomysłów na zmiany – bardzo chcemy usłyszeć Twoje zdanie! Dzięki Wam nasz dietetyczny catering może stawać się coraz lepszy.

Zapraszamy Cię także na nasz profil na facebooku oraz do śledzenia bloga na stronie internetowej – zamieszczamy tam na bieżąco artykuły i informacje związane ze zdrowym odżywianiem i trybem życia. Chcemy być blisko Ciebie na co dzień.